Get Adobe Flash player

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w

II Międzynarodowym konkursie plastyczno-literackim.

 

Temat konkursu: „Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas"

W dookreśleniu tematu konkursu mogą być pomocne cytaty bł. Bolesławy:

Nazaret - cisza, miłość i rozmodlenie", „Święta Rodzina jest naszym wzorem, potrzeba nam starać się przy łasce Bożej wstępować w ich ślady”, „Święta Rodzina to Pierwsi Misjonarze Królestwa Bożego na kuli ziemskiej” oraz wyjątki z homilii papieża Jana Pawła II, wygłoszonej w czasie Mszy św. beatyfikacyjnej matki Bolesławy Lament - 5 czerwca 1991 r. „Aby stanowili jedno”

Kategoria plastyczna: rysunek, malarstwo, plakat, kolaż, komiks (do wyboru), format pracy A3 albo A4

Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną ilustrując dowolnie wybraną scenę z życia i działalności bł. Bolesławy Lament, naśladowczyni Świętej Rodziny. Opatrzona tytułem praca ma ukazywać cechy (atrybuty) działalności, po których łatwo rozpoznać, że wykonane dzieło dotyczy bł. Bolesławy. Nie może być tylko sam wizerunek lub obraz błogosławionej. Praca nie może być konstrukcją przestrzenną- rzeźbą, instalacją, figurą. Prac nie należy oprawiać ani podklejać.

Technika wykonania pracy: farby plakatowe, farby olejne, farby akrylowe, tempera, akwarela, ołówek, tusz, kredki, pastele, wydzieranka, wyklejanka, mieszana. Prace wykonane innymi technikami zostaną wyłączone z konkursu. Nie należy używać materiałów łatwo psujących się i spożywczych.

Kategoria literacka: wiersz, modlitwa, wywiad, opowiadanie (do wyboru), wymagana objętość pracy- maksymalnie 2 strony A4

Praca literacka powinna być związana z dowolnie wybranymi wydarzeniami z życia i działalności bł. Bolesławy. Praca powinna być zatytułowana. Praca literacka musi być oryginalną twórczością uczestnika konkursu i nie może w żadnej swej części być plagiatem.

 WYKONANE PRACE NALEŻY ODDAĆ DO 16 LUTEGO.

W sprawie zapisów do udziału w wyżej wymienionym konkursie oraz w celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zgłaszać się  do  p. M. Traczyńskiej.

Gimnazjum nr 15 im. Profesorów Lwowskich jest organizatorem międzyszkolnego konkursu pt. „JESTEM AUTOREM I EDYTOREM KSIĄŻKI”. Tegoroczna, trzecia edycja, odbędzie się w marcu 2016 roku. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego formuła zakłada, że uczeń przygotowuje na zadany temat teksty własnego autorstwa, które zgodnie z zasadami edytorstwa przedstawia w formie książki. Udział w konkursie jest szansą na wykazanie się talentem literackim, edytorskim oraz plastycznym.

Wkrótce na stronie Gimnazjum nr 15 zostanie opublikowany regulamin oraz obowiązujący w tegorocznej edycji temat konkursu.

MARSZE MATEMATYCZNE NA ORIENTACJĘ

3 października 2015, w sobotę, braliśmy udział w IIIX Matematycznych Marszach na Orientację, które w tym roku odbyły się we Wrocławiu. Park Pilczycki przywitał nas iście letnią pogodą, a w nim było wiele piramid z sześcianów, wielokrotności liczby dwanaście, graniastosłupów oktagonalnych skośnych. W rebusach schowały się rogi, Hel, lądy, SKO i kopa. W zawodach wzięły udział 3 patrole uczniowskie po trzech uczniów z każdego poziomu klas oraz patrol nauczycielski. 

zdjcie0001  zdjcie0003  marsze zdjcie0005

 

 

KONKURSY WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tegorocznej edycji tych konkursów pod hasłem 

„MÓJ PIĘKNY, KULTURALNY WROCŁAW”

  • XXV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY WROCŁAW MOJE MIASTO” - prace plastyczne w dowolnej technice na temat „Mój piękny, kulturalny Wrocław” składamy  12 marca do p. Szumielewicz
  • XXI POWIATOWY KONKURS POETYCKI WROCŁAW W TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ MŁODZIEŻY” wiersze na temat „ Mój piękny, kulturalny Wrocław”składamy do p. Popiel do 28 kwietnia
  • XXI POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY„ WROCŁAW W FOTOGRAFII” fotografie na temat „Mój piękny, kulturalny Wrocław” do p. Fitrzyk do 7 maja( w formie elektronicznej) 
  • XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY na temat „ Europejska Stolica Kultury– taki jest nasz Wrocław opiekun p. Popiel 
  • XI POWIATOWY KONKURS NA MULTIMEDIALNĄ PREZENTACJĘ O WROCŁAWIU temat: „Wrocław Europejską Stolicą Kultury – piękno wrocławskich instytucji kultury i sztuki .Prace powinny być: wykonane w programie Power Point  ( wersja do 2009),  czas trwania – 5 minut, składamy prace na płytach CD lub DVD do 29 marca do p. Fitrzyk 
  • XVI POWIATOWY KONKURS „ WRATISLAVIA SACRA” tegoroczny temat to: „Wrocław miasto świętych i błogosławionych” opiekun: p. Traczyńska
  • XXI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O LWOWIE I KRESACH POŁUDNIOWO –WSCHODNICH OPIEKUN:  p. Bobowska
  • XV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „ WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW OPIEKUN: p. Popiel
  • XXI RAJD „ WROCŁAWSKIE SPACERY KRAJOZNAWCZE” OPIEKUN SZKOLNEJ DRUŻYNY: p. POMIETŁO 
  • XXV KONKURS WIEDZY O WROCŁAWIU „ WROCŁAW MOJE MIASTO” OPIEKUN: P. POMIETŁO